Пренатальні перинеальні знахідки та можливі клінічні сценарії
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Зона промежини плода традиційно не в пріоритетному фокусі пренатолога багато в чому через те, що адекватна візуалізація залежить від положення дитини. Однак саме завдяки прицільній увазі до зони промежини іноді вдається виявити не тільки досить цікаві, але і часом клінічно важливі знахідки.
Крижово-куприкова тератома може досягати великих розмірів і перешкоджати нормальному народженню дитини. У разі локалізації у ділянці промежини вона іноді призводить до порушення акту дефекації і сечовипускання. Крім того, у структурі пухлини можуть знаходитися петлі кишечника, що спричинює деформацію і небезпеку утворення грижі. За наявності гігантської крижово-куприкової тератоми можуть виникати: серцева недостатність, що призводить до водянки плода, обструкція сечовивідних шляхів та травного тракту, порушення іннервації органів внаслідок компресії, внутрішньопухлинний крововилив, внутрішньоутробна анемія.
Гіменальну патологію діагностують досить рідко в повсякденній клінічній практиці. Зазвичай це одна з двох найбільш поширених нозологій: поліп гімена або неперфорована дівоча пліва. Ці дві аномалії виявляють майже виключно у дитинстві або відразу після менархе. У більш пізньому віці збережена або змінена дівоча пліва може представляти труднощі для діагностики і лікування інтравагінальних патологічних процесів.
У даній статті представлено два клінічних випадки з різним прогнозом, щоб привернути увагу колег до необхідності прицільного оцінювання зони промежини і коректного пренатального консультування пари, оскільки ранжування тяжкості ймовірних наслідків є значним. Так, деякі знахідки вимагатимуть лише адекватного спостереження у дитячому віці, інші – можуть стати причинами передчасного розродження, зміни тактики ведення пологів чи негайного оперативного втручання після народження.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
«Тератомы различной локализации у детей», Н.Ш. Эргашев, Н.А. Дияров, Ф.М. Хуррамов, А.А. Рахматулаев, Д.С. Нурмаматов, 2016.
Дурнов Л.А, Опухоли у детей, М., 1982; Патологоанатомическая диагностика опухолей человека /Под ред. Н.А. Краевского и др. – М., 1982. – С. 298.
Журнал: SonoAce Ultrasound №27, Рубрика: Эхография в акушерстве, Мазырко М.А.
Arisoy R, Erdogdu E, Kumru P. Prenatal diagnosis and outcomes of fetal teratomas. J Clin Ultrasound. 2016 Feb; 44(2):118-25.
Hee Mang Yoon et.al. Sacrococcygeal teratomas in newborns: a comprehensive review for the radiologists, Acta Radiologica, 59, 2, (236), (2018).
Paradies G, Zullino F, Orofino A, Leggio S. Unusual presentation of sacrococcygeal teratomas and associated malformations in children: clinical experience and review of the literature. Ann Ital Chir. 2013 May-Jun;84(3):333-46.
Mansouri J. Hymenal Pathology Outlines.com. http://www.pathologyoutlines.com/topic/vaginahymenal.html
Medicalplanet.su/ginecology/novoobrazovania_polovix_organov_novorogdennix.html