Вивчення зв’язку параметрів розширеного комплексного пренатального скринінгу І триместра вагітності з ризиком виникнення найпоширеніших анеуплоїдій
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Комплексний пренатальний скринінг І триместра залишається найбільш доступним і ефективним засобом стратифікації ризиків хромосомних аномалій плода у загальній популяції, що має задовільну чутливість та специфічність. Протягом останнього десятиріччя завдяки урахуванню додаткових параметрів (середній пульсаційний індекс кровотоку у маткових артеріях, середній артеріальний тиск, концентрація плацентарного фактора росту, дані акушерського і соматичного анамнезів) він став також інструментом визначення й акушерських ризиків.
Мета дослідження: вивчення впливу додаткових параметрів на точність прогнозування виникнення найпоширеніших анеуплоїдій.
Матеріали та методи. До когорти увійшли 2164 вагітні у терміні 11+0 – 13+6 тижнів гестації, яким проводили розширений комплексний скринінг І триместра, що мав на меті визначення ризику трисомії за 21, 13-ю та 18-ю хромосомами у плода та обчислення ризику перинатальних ускладнень, а саме: передчасних пологів, прееклампсії та затримки росту плода.
Результати. Виявлено, що анамнез щодо викидня у терміні 13–22 тиж вагітності (P=0,0006), підвищення резистентності у маткових артеріях (P=0,0307), зниження концентрації плацентарного фактора росту (P=<0,0001) та підвищення середнього артеріального тиску (P=0,0125) корелюють з високим ризиком трисомії за 21-ю хромосомою. Цукровий діабет 1-го типу у вагітної (P=0,0477) корелює з підвищенням ризику трисомії за 18-ю хромосомою. Концентрація плацентарного фактора росту (P=<0,0001) корелює з підвищенням ризику трисомії за 13-ю хромосомою.
Заключення. Отримані дані потребують детального аналізу у контексті можливостей оптимізації математичних моделей прогнозування виникнення анеуплоїдій, а також вивчення зв’язку маркерів інвазії трофобласта та хромосомної патології плода з метою кращого розуміння механізмів плодових втрат І триместра та плацентарної дисфункції у другій половині вагітності.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Gil MM, Revello R, Poon LC, Akolekar R, Nicolaides KH. Clinical implementation of routine screening for fetal trisomies in the UK NHS: cell-free DNA test contingent on results from first-trimester combined test. Ultrasound Obstet Gynecol. 2016;47:45–52.
Colosi E, D’Ambrosio V, Periti E. First trimester contingent screening for trisomies 21,18,13: is this model cost efficient and feasible in public health system? J Matern Fetal Neonatal Med. 2017;30:2905–2910.